Тра 30 2024

ТЦК зірвали поставку критичних ліків!

Пост від Dima Sherembei у Facebook:

ТЦК зірвали поставку критичних ліків.
Співробітники Мукачівського ТЦК зупинили фуру з ліками і почали перевірку 23-річного водія. Він повідомив, що везе ліки і важливу деталь — при транспортуванні має бути збережено холодовий ланцюг для того щоб препарати не зіпсувались. Якби це сталось — сотні людей могли б постраждати, що мало б непоправні наслідки.
Тобто, заради незаконної мобілізації 23 річного водія, була зірвана поставка життєво важливих ліків для людей з ВІЛ.
Неправомірні дії співробітників Мукачівського РТЦК та СП призвели до зриву поставки препаратів до Тернополя та Івано-Франківська: 29 травня вантаж ліків не доїхав до місця призначення. Персонал ТЦК проігнорував не тільки вік чоловіка, який згідно законів не є призовним, але і той факт, що при зупинці роботи рефрижератора, або при повному використанні палива, ліки можуть зіпсуватись
За 4 години, під конвоєм (!), водія змусили пройти ВЛК і вручили повістку з вимогою явитись з речами в Мукачівський військомат на наступний день. Тобто СЬОГОДНІ.
Я повторюю: хлопцеві 23 РОКИ, він в принципі не підлягає мобілізації! Віз АРВ-терапію в умовах спеціального температурного режиму, для пацієнтів, які потребують пожиттєвого щоденного лікування. В результаті, після проходження примусових і незаконних процесів в ТЦК водій був змушений повернутись в Київ, ліки не потрапили у місце призначення.
Більше того — понад шість годин лікарські засоби знаходились в машині без водія. Якби в машині не було достатньо пального для підтримки температурного режиму, або виник збій, і до прикладу це були б реагенти або ліки, які потребують замороження, — вантаж було б повністю зіпсовано.
Коли ми говоримо про пацієнтів із тяжкими захворюваннями, які залежні від щоденного прийому препаратів, до прикладу онкохворі, або пацієнти замісної підтримувальної терапії, то зрив поставок рівноцінний загрозі життя.
Що ми маємо?
Якщо хтось думає, що це якийсь поодинокий випадок, мені шкода вас розчаровувати.
Такі дії ТЦК не тільки протизаконні, вони дискредитують всю комунікацію держави щодо процесу мобілізації.
Ми вже маємо дефіцит водіїв, а якщо такі історії, які не є поодинокими, будуть продовжуватись, то система медичних поставок буде геть паралізована. Від цих поставок залежать життя всіх — військових, цивільних і самих співробітників ТЦК.
Ми підготували лист до Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка про необхідність спільно із Командуванням Сухопутних військ ЗСУ терміново розробити алгоритм, який забезпечить безперешкодну роботу водіїв медичних і гуманітарних вантажів.
Необхідно забезпечити персонал фармацевтичних логістичних кампаній можливістю отримати бронювання від мобілізації.
По цьому конкретному кейсу — не зважаючи на те, що МОЗ підтверджує критичну важливість компанії Фармасофт (логістична компанія яка працює з нашою організацією, де працює водій), документи щодо внесення організації в реєстр об’єктів критичної інфраструктури розглядаються вже понад 2 місяці. В підсумку, ми дійдемо до ситуації, коли просто нікому буде розвозити ліки. Це питання є важливим, адже наприклад лише наша організація протягом останніх двох років здійснила понад 4,5 тисячі поставок медичних товарів до понад 500 лікарень та організацій, а ми далеко не єдині на цьому полі. Задовольнити потреби медичної системи — це величезний людський ресурс, без якого неможливо забезпечити здоров’я та життя пацієнтів.
Від глупства одного співробітника ТЦК будуть страждати тисячі.
Ми вимагаємо відреагувати на дії Мукачівського РТЦК та СП, які порушили закон про мобілізацію по відношенню до 23-річного водія гуманітарного вантажу та своїми діями поставили під загрозу життя пацієнтів.
Загалом ця історія разом з іншими випадками актуалізує питання про доцільність існування ТЦК в тому вигляді як вони є. Я вважаю що ми можемо передати їх функції на рівень бригад і батальйонів , які є більш мотивованими.
Рівень бригад і батальйонів — це більший рівень довіри, більша мотивація та той же обсяг роботи, який зараз робить ТЦК по суті дублюючи функціонал. ТЦК — це прошарок, який по факту демотивує і що найстрашніше нерідко бере гроші, стаючи джерелом корупції.
Як тільки бригади та батальйони напряму будуть працювати з населенням, ми статистично побачимо зростання кількості добровольців.
Паралельно в нас вже є гарний приклад іншого підходу: за два тижні роботи застосунку РЕЗЕРВ+ мільйон чоловік оновили свої данні! Давайте додатково дамо можливість бригадам вести діалог зі своїми громадами, щоб люди могли йти в ті частини, в яких хочуть служити.
В будь-якому випадку, ТЦК не мають впливати на те, чи будуть вмирати люди з онкологією, імунодифіцитом чи в операційних.
Якщо вони цього не розуміють самі — їм мають бути надані чіткі інструкції.
Ми очікуємо на швидке рішення питання логістики життєво необхідних препаратів на рівні МОЗ та Генштабу.Ольга СтефанишинаНаталя КалмиковаАлександр ХанИгорь КузинМихаил РадуцкийOleksandra UstinovaVitaliy ShabuninViktor Liashko
Повний текст за посиланням:
https://www.facebook.com/share/CZmXUg8xsswvaBQK/?mibextid=WC7FNe